Иоанно-Предтеченский храм г.Тверь - Крестный ход

Крестный ход

06 Май 2013

При непрерывном колокольном звоне и пении "Воскресение Твое, Христе Спасе, Ангели поют на небеси, и нас на земли сподоби чистым сердцем Тебе славити" в храме Иоанна Предтечи состоялся пасхальный крестный ход.

Пред закрытыми западными дверьми настоятель храма совершил каждение. "Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав". "Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его. И да бежат от Лица Его ненавидящий Его". "Яко исчезает дым, да исчезнут, яко тает воск от лица огня". "Тако да погибнут грешницы от Лица Божия, а праведницы да возвеселятся".  "Сей день, егоже сотвори Господь, возрадуемся и возвеселимся в онь".

В отверзшиеся церковные двери с радостной вестью "Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав" крестный ход прошествовал в храм для совершения Пасхальной Заутрени и Божественной Литургии.